
Usikker betalingsformidling til Russland, Ukraina og Hviterussland
På grunn av den pågående konflikten i Ukraina er det store svingninger i valutamarkedene og usikkerhet knyttet til betalinger til og fra Russland, Ukraina og Hviterussland.
Selbu Sparebank kan ikke under den pågående situasjonen garantere at betalinger, uavhengig av valuta, når mottakere i disse landene. Det er innført, både fra USA, UK og EU, en betydelig mengde sanksjoner mot personer, selskaper og banker og ytterligere tiltak er ventet. Det er risiko for at utgående og inngående betalinger kan bli avvist eller frosset.
Les mer om Betaling til utland
Vi forholder oss løpende til det til enhver tid gjeldende sanksjonsregelverket og transaksjoner som er underlagt sanksjoner vil ikke kunne gjennomføres. Du som kunde må derfor selv vurdere i hvilken grad det er kritisk å foreta betalinger nå. Vi vil også gjøre oppmerksom på at du har et selvstendig ansvar for å vurdere om betalinger og forsendelse av varer er i tråd med det til enhver tid gjeldende sanksjonsregelverket.
Mer informasjon om dette finner du på Utenriksdepartementets sider


Slik kan du bruke kredittkortet i sommerferien
Et kredittkort kan være en verdifull følgesvenn på sommerferien, men det er også viktig at man bruker det på en fornuftig måte.

Har du reiseforsikringen klar før ferien?
Ikke la uforutsette hendelser ødelegge ferien din – her er grunnene til at du bør skaffe deg reiseforsikring før avreise.